UA-82394022-1

Efendioğlu Şavak Tulum Peyniri 1000Gr/AD

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 64,80TL

  • KDV Hariç: 60,00TL

Ürün Açıklaması EFENDİOĞLU  Erzincan Tulum Peyniri (%100 Koyun Sütü) kg. kahvaltının yanı sıra diğer öğünlerde de afiyetle yiyebilirsiniz. Ayrıca tulum peynirini sıcak pide, ekmek ve simit eşliğinde tüketerek lezzetli bir tat elde edebilirsiniz.

Yüzde 100 koyun sütünden üretilmiştir. Tulum peyniri yapmak için tam yağlı koyun sütü 30 derece sıcaklığa getirilerek mayalanır. Maya bundan önceki peynir tariflerinde olduğu gibi 10 kilo süt için bir gram şişe mayası kullanılarak yapılır ve süt bir saatte teleme haline getirilir. 5 kilo sütten 1 kilo peynir elde edilir.
Teleme hâline getirilen süt özel peynir bıçaklarıyla kesilerek suyunun çıkarılması işlemine başlanır. Teleme, önce 5-6 santim aralıklı bir çok kesiciyi ihtiva eden bu bıçakla 5-6 santimlik kareler hâlinde kesilir. Peynir bezleri seyrek dokunmuş ve kendirden yapılmıştır. Bezlerin uçları bağlandıktan sonra teleme parçacıkları peynir kepçesiyle ve dikkatle bezin içine konularak suları iyice süzülmek üzere çengellere asılır. Teleme böylece 8 saat askıda bırakılır. Ertesi gün tuzlanmış parçalar elle ezilerek ufalanır ve 10 kilo için yarım kilo hesabıyla tam yağlı taze koyun sütüyle iyice yoğurulur. Bundan sonra da hazırlanmış kuzu veya oğlak tulumuna doldurulur, tulumun ağzı sicimle hiç hava almayacak şekilde sıkıca bağlanır. Tulumlar bundan sonra 6 ay dinlendirilir.
Tulum peyniri; sindirim sistemini düzene sokar. Hazım sorunlarına karşı etkilidir. Tüm peynir çeşitleri, ışıksız ortamda, buzdolabında muhafaza edilmelidir. Ambalajı açıldıktan sonra ise uygun bir saklama kabında, hava ile teması kesilerek korunmalıdır.
İçindekiler: Koyun sütü, peynir mayası, tuzAlerjen: Laktoz içerir.
Muhafaza Koşulu: 0-4 C'de muhafaza ediniz.Menşei Ülke: Türkiye
Üretici Adı: EfendigilGıda ve SÜLEYMAN YILDIRIM

Efendioğlu Erzincan tulum peynirini; Migros Sanal Market Beyaz Peynirler  reyonunda bulabilir, tek tıkla online sipariş verebilir, ödemeyi online ya da kapıda kredi kartı ile gerçekleştirerek aynı gün teslim alabilirsiniz.
Ay Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim64,80TL TL

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: Efendioglu-Savak-Tulum-Peyniri